Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Advokátní koncipient / Advokátní koncipientka

Co advokátní koncipient dělá?

Advokátní koncipient je právník vykonávající tříletou praxi pod dohledem advokáta, jejímž cílem je získání znalostí a zkušeností potřebných ke složení advokátní zkoušky a následnému výkonu advokacie. Jeho pracovní náplní je zpracovávání smluv, žalob, právních analýz a posudků. Zastupuje a obhajuje klienty při soudních jednáních.

Práce advokátního koncipienta – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci advokátního koncipienta? Zeptejte se těch, kteří jako advokátní koncipient pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako advokátní koncipient očekávat? A jak moc se průměrný plat advokátního koncipienta liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat advokátního koncipienta včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech advokátního koncipienta mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
18. 8. 2021 v 18:05 Veronika píše
Vím, že je to “jen” tříletá praxe před ofiko prací advokáta, ale je pravda, že ty platy jsou tak špatný?
24. 8. 2021 v 9:04 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Veroniko. Je nutné říci, že se průměrné platy advokátních koncipientů velmi liší dle lokality, jazykové vybavenosti či univerzity, na které jste diplom získala. Pro bližší představu o výši platu doporučujeme navštívit portál PrůměrnéPlaty.cz.