Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Archivář / Archivářka

Co archivář dělá?

Profese archiváře se vyznačuje přijímáním a ukládáním písemností v registraturním středisku. Archivář třídí a eviduje písemnosti dle registraturního pořádku a plánu. Archivář sleduje aktualizace spisové a archivní legislativy a aplikuje v praxi jejich změny. Vede registraturní deník, půjčuje uložené písemnosti a organizuje skartační řízení.

Práce archiváře – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci archiváře? Zeptejte se těch, kteří jako archivář pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako archivář očekávat? A jak moc se průměrný plat archiváře liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat archiváře včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech archiváře mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
13. 9. 2021 v 10:11 Ludmila Polášková píše
Dobrý den, hledám brigádu, kterou bych si přivydělala k mému důchodu, který bohužel není moc vysoký. Potřebuji práci, která nebude fyzicky náročná. Jaké požadavky jsou na archiváře obvykle kladeny? Děkuji mnohokrát, Ludmila.
14. 9. 2021 v 9:25 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Ludmilo. Jakožto archivářka budete velmi pravděpodobně pracovat s nějakým informačním systémem firmy. Váš zaměstnavatel tedy bude pravděpodobně požadovat alespoň minimální schopnost práce s PC. Důležitá bude také samostatnost, pečlivost a systematičnost. Pokud stále hledáte pracovní nabídky, můžete využít portálu Personálka.cz.