Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Asistent pedagoga / Asistentka pedagoga

Co asistent pedagoga dělá?

Asistent pedagoga působí především ve školách či školkách, kde jsou přítomni žáci se speciálními vzdělávacími potřebami či ze sociálně znevýhodněného prostředí. Spolupracuje s třídními učiteli a ostatními pedagogy. Práce asistenta pedagoga spočívá ve vzdělávání, konzultacích a přípravách na výuku.

Práce asistenta pedagoga – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci asistenta pedagoga? Zeptejte se těch, kteří jako asistent pedagoga pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako asistent pedagoga očekávat? A jak moc se průměrný plat asistenta pedagoga liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat asistenta pedagoga včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech asistenta pedagoga mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
6. 8. 2021 v 22:56 Iva píše
Musím mít pajdu, abych byla asistentka pedagoga?
9. 8. 2021 v 9:17 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Ivo. Zde záleží na výši úrovně vaší činnosti. Pro vyšší úroveň činnosti asistentky pedagoga, tedy přímou pedagogickou činnost, při které jsou vzděláváni žáci se speciálními vzdělávacími potřebami, nebo ve škole s integrovanými žáky, musíte mít střední vzdělání s maturitou a pedagogické vzdělání (SŠ, VOŠ nebo VŠ zaměřenou na pedagogiku nebo alespoň kvalifikační kurz na pedagoga). Pro nižší úroveň činnosti asistentky pedagoga, tedy pomocné výchovné práce ve škole nebo školském zařízení, vám stačí pouze absolvování kvalifikačního kurzu pro asistenty pedagoga.
5. 6. 2022 v 16:18 Klára píše
Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to maji asistenti s dovolenou?
6. 6. 2022 v 9:37 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Kláro. Stejně jako ostatní pedagogičtí pracovníci máte jako asistentka pedagoga nárok na dovolenou 8 týdnů v kalendářním roce.
13. 7. 2022 v 18:11 Sára píše
Dobrý den, nevíte jak je to s tím, jestli musí být asistentka pedagoga s dítětem celý den bez přestávky nebo je tam nějaká pauza, kdy můžu od dítěte na nějakou dobu odejít ?
14. 7. 2022 v 8:32 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Sáro. To záleží na konkrétním dítěti, které budete mít na starost. Záleží na fyzické a psychické kondici, diagnóze, věku a pravděpodobně i na konkrétních školách.