Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Bankéř / Bankéřka

Co bankéř dělá?

Bankéř je pracovník banky, který pečuje o přidělené portfolio klientů na pobočce banky. Komunikuje s klienty a zjišťuje jejich potřeby. Pracuje s bankovními systémy, prodává bankovní produkty a služby a spolupracuje s externími partnery a finančními poradci.

Práce bankéře – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci bankéře? Zeptejte se těch, kteří jako bankéř pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako bankéř očekávat? A jak moc se průměrný plat bankéře liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat bankéře včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech bankéře mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
9. 9. 2022 v 9:21 David píše
Dobrý den, chtěl bych pracovat v bance, ale nemám vystudovanou ekonomickou VŠ ani SŠ. Studoval jsem SŠ se zaměřením na cestovní ruch, ale nevěnuji se mu. Maturitu mám. Myslíte, že mě dokážou dostatečně zaučit?
9. 9. 2022 v 16:42 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Davide. Většina inzerátů poptávajících osobní bankéře uvádí jako minimální vzdělání SŠ s maturitou. S přijetím a následným vyškolením byste tedy neměl mít problém.