Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Category Manager / Category Managerka

Co category Manager dělá?

Category Manager má na starosti danou kategorii firemních produktů, jejich nacenění a propagaci tak, aby zaujala cílovou skupinu zákazníků. Jeho prací je výběr a nákup daných produktů, komunikace s dodavateli a plánování strategií pro danou kategorii. Musí mít obchodní myšlení, znát marketingové a prodejní principy a mít silné komunikační schopnosti.

Práce category Managera – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci category Managera? Zeptejte se těch, kteří jako category Manager pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako category Manager očekávat? A jak moc se průměrný plat category Managera liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat category Managera včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech category Managera mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
19. 2. 2024 v 16:37 AB píše
Dobrý den, zajímá mě, jaký je rozdíl mezi pozicí Category Manager a Strategický nákupčí? Díky
23. 2. 2024 v 15:36 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, AB. Pracovní náplně těchto pozic jsou si velmi blízké, nicméně category manager je narozdíl od strategického nákupčího zpravidla zaměřený pouze na jednu kategorii produktů, v rámci které se zaměřuje na dosahování konkrétních cílů. Strategický nákupčí bude naopak zpravidla zaměřený na celkovou strategii nákupu ve firmě a bude v tomto ohledu pravděpodobněji spolupracovat s vedením společnosti. Jednotlivé pozice a inzeráty se v tomto ohledu budou dost možná lišit, doporučujeme vám se proto zeptat dalších odborníků na oblast nákupu.