Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Cukrář / Cukrářka

Co cukrář dělá?

Náplní práce cukráře je výroba různých druhů cukrářských polovýrobků, polotovarů a hotových výrobků. Cukrář vyrábí těsta, náplně a polevy. Vytváří zákusky, dorty a moučníky. Krájí a zdobí hotové výrobky. Obsluhuje strojně-technologická zařízení.

Práce cukráře – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci cukráře? Zeptejte se těch, kteří jako cukrář pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako cukrář očekávat? A jak moc se průměrný plat cukráře liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat cukráře včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech cukráře mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
15. 3. 2022 v 11:42 Julie píše
Dobrý den myslíte že mě vezmou i bez zkušeností ?
15. 3. 2022 v 12:31 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Julie. V tomto ohledu se jednotlivé inzeráty liší. Někde vás přijmou i bez zkušeností, ale čeká Vás intenzivní zaučování a školení. Doporučujeme Vám porovnat si více inzerátů a vybrat ten, který Vám bude vyhovovat nejvíce.
2. 8. 2022 v 16:47 gabina píše
dobry den myslite ze dostanu jako cukrarka nekde vice nez 40000 v praze?
3. 8. 2022 v 9:52 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Gábino. Průměrný plat cukrářky v Praze je 37 776 Kč. Pokud jste tedy v tomto oboru zručná a zkušená, možná narazíte na inzeráty, kde Vám nabídnou více než 40 000 Kč měsíčně. Je ale dobré počítat s tím, že takových nabídek pravděpodobně nebude mnoho.
25. 9. 2022 v 13:39 Markéta píše
Dobrý den, chtěla bych si začít přivydělávat jako cukrářka na volné noze. Ráda bych se zaměřila na narozeninové dorty a vánoční cukroví. Myslíte, že bych se ještě dokázala nějak prosadit nebo je tu už hodně cukrářů/cukrářek?
26. 9. 2022 v 9:54 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Markéto. Pokud máte nápad, jak se dostatečně odlišit od konkurence, která v tomto oboru v ČR je poměrně velká, pak byste Vaše podnikání měla minimálně zkusit.
30. 3. 2023 v 19:45 Lucie píše
Dobrý den potřebovala bych pomoc ohledně pohovoru .Jdu na obor cukrářka a nevím co u pohovoru mám říct .
5. 4. 2023 v 9:32 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Lucie. Pohovoru se určitě nemusíte bát. Pokud se jedná o přijímací pohovor na pozici cukrářky, bude pohovor veden personalistou, který Vám bude pokládat otázky ohledně Vašich předchozích zkušeností, získaných dovedností a certifikátů, dosaženého vzdělání, případně referencí. Na pohovoru se určitě nebojte na cokoli zeptat a ukázat tak, že o pozici opravdu stojíte. Pokud se jedná o přijímací řízení na střední školu s oborem cukrář, je třeba prokázat Vaši motivaci daný obor studovat. To můžete udělat např. ukázkou Vaší dosavadní práce, představením Vašich plánů do budoucna, představením Vašich oblíbených cukrářských technik apod.