Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Doručovatel / Doručovatelka

Co doručovatel dělá?

Práce doručovatele (listonoše či pošťáka) spočívá v přebírání, třídění a doručování listovních a balíkových zásilek, tiskovin a také finanční hotovosti. Doručovatel také vyplácí poštovní poukazy, důchody a ostatní nárokovatelné dávky. 

Práce doručovatele – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci doručovatele? Zeptejte se těch, kteří jako doručovatel pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako doručovatel očekávat? A jak moc se průměrný plat doručovatele liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat doručovatele včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech doručovatele mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
3. 8. 2021 v 10:20 Jana píše
vyplatí se vubec práce listonoše? jak plati?
4. 8. 2021 v 10:06 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Jano. Průměrný plat na pozici doručovatelky si můžete zjistit na webu PrůměrnéPlaty.cz, kde naleznete i mnoho dalších pozic: https://prumerneplaty.cz/pozice/dorucovatel
31. 10. 2021 v 20:47 Jarmila Fulínová píše
jakou mají poštovní doručovatelé pracovní dobu?
1. 11. 2021 v 13:21 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Jarmilo. Pracovní doba poštovních doručovatelů je dlouhá 8 hodin (z toho 30 minut je pauza na oběd). Obvykle trvá od 6 hodin do 14 hodin.