Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Dozorce / Dozorkyně

Co dozorce dělá?

Dozorce (strážný vězeňské služby) vykonává dozorčí službu ve věznicích a ústavech zabezpečovací detence. Stará se především o bezpečnost objektů, kontrolu vstupujících osob, organizaci režimu vězněných osob a zajišťování pořádku a kázně ve věznicích.

Práce dozorce – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci dozorce? Zeptejte se těch, kteří jako dozorce pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako dozorce očekávat? A jak moc se průměrný plat dozorce liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat dozorce včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech dozorce mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
22. 2. 2022 v 10:42 Jarda píše
Jaké musím složit zkoušky, abych mohl dělat dozorce?
22. 2. 2022 v 13:07 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Jardo. Kromě dosažení 18 let, státního občanství, právní způsobilosti, trestní bezúhonnosti, získané maturity či výučního listu je třeba také fyzická, zdravotní a osobní způsobilost. Tyto způsobilosti se ověřují přijímacím řízením, které trvá obvykle dva měsíce. Skládáte testy tělesné zdatnosti, posudkový lékař posoudí vaší zdravotní způsobilost a psycholog prověří vaši psychickou způsobilost. Dobré je taky vědět, že jako dozorce nesmíte být členem politické strany či hnutí. Pokud úspěšně projdete přijímacím řízením, čeká vás tříměsíční kurz v Akademii Vězeňské služby.