Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
DTP operátor

Co DTP operátor dělá?

DTP operátor se zabývá zpracováváním tiskových dat. Kontroluje a upravuje datové soubory a provádí předtiskovou přípravu dat pro různé technologie. Má na starost technickou přípravu výroby a tvorbu výkresů.

Práce DTP operátora – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci DTP operátora? Zeptejte se těch, kteří jako DTP operátor pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako DTP operátor očekávat? A jak moc se průměrný plat DTP operátora liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat DTP operátora včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech DTP operátora mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
6. 6. 2022 v 11:50 Natálie píše
Myslíte, že se můžu na pozici DTP operátora hlásit i bez polygrafického vzdělání?
8. 6. 2022 v 8:19 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Natálie. Pokud dokážete firmě nabídnout relevantní zkušenosti, praxi z podobných pozic a dostatečnou znalost grafických programů, absence polygrafického vzdělání by neměl být problém. Pokud byste si chtěla své znalosti z této oblasti o něco prohloubit, určitě bychom Vám doporučil přemýšlet o některém z polygrafických kurzů.