Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Elektrikář

Co elektrikář dělá?

Elektrikář provádí práce na silnoproudých a slaboproudých zařízeních. Zajišťuje preventivní údržbu, diagnostiku a opravy strojů, kabeláže, elektrických vedení, jističů, pojistek, svítidel, transformátorů, nářadí a elektrospotřebičů.
 

Práce elektrikáře – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci elektrikáře? Zeptejte se těch, kteří jako elektrikář pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako elektrikář očekávat? A jak moc se průměrný plat elektrikáře liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat elektrikáře včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech elektrikáře mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
12. 8. 2021 v 20:37 Viktor píše
Jsem ve čtvrťáku na stavební a rád bych si udělal vyhlášku 50, je to možný i když nestuduju elektro?
13. 8. 2021 v 9:35 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Viktore. Jelikož jste osoba bez elektrotechnického vzdělání, můžete získat pouze paragrafy 3 a 4. Pro vyšší je již nutné mít elektrotechnické vzdělání.
11. 12. 2022 v 19:26 Zdeněk píše
Dobrý den, rád bych se rekvalifikoval na elektrikáře, jak to je s úhradou kurzu Úřadem práce? Zaplatí mi ho celý nebo jenom část?
12. 12. 2022 v 10:13 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Zdeňku. Dle oficiálních stránek Úřadu práce ČR, Vám mohou být ÚP ČR uhrazeny náklady rekvalifikace, jakožto uchazeče nebo zájemce o zaměstnání, pokud jste byl na rekvalifikaci doporučen samotným ÚP ČR, který s Vámi ještě před zahájením rekvalifikačního kurzu podepsal písemnou dohodu o rekvalifikaci. Co se týče podpory při rekvalifikaci, uvedeme příklad pro zaměstnance - výše podpory při rekvalifikaci činí 60 % průměrného měsíčního čistého výdělku, kterého uchazeč o zaměstnání dosáhl ve svém posledním zaměstnání. Více informací o rekvalifikacích naleznete zde: https://www.uradprace.cz/rekvalifikace-1.