Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Fakturantka / Fakturant

Co fakturantka dělá?

Fakturant (referent fakturace) vystavuje, zpracovává a eviduje faktury, dobropisy a vrubopisy. Komunikuje s odběrateli a dodavateli a řeší případné nesrovnalosti. Eviduje a archivuje doklady v souladu s účetními, daňovými a interními předpisy.

Práce fakturantky – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci fakturantky? Zeptejte se těch, kteří jako fakturantka pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako fakturantka očekávat? A jak moc se průměrný plat fakturantky liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat fakturantky včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech fakturantky mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
7. 9. 2021 v 15:55 Jitka Šimčíková píše
V mém městě je zrovna nabízená pracovní pozice fakturantky. Ekonomku ani obchodku jsem nestudovala a zkušenosti z podobné pozice bohužel taky nemám. Maturitu mám z informačních technologií. Je možné aby mě i tak vzali?
9. 9. 2021 v 9:41 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Jitko. Přístupy firem jsou v tomto ohledu velmi individuální. Některé po vás budou chtít střední či vysokou školu ekonomického zaměření a některé ne. Musíte ale počítat s tím, že se pro práci fakturantky budete muset naučit spoustu věcí. Pokud chcete být v tomto ohledu klidnější můžete se zúčastnit některého kurzu fakturace či účetnictví. Samotné zaučení byste poté zvládala rozhodně lépe.
15. 7. 2022 v 12:58 Denisa píše
Mohla bych u fakturantky dostat občasný homeoffice nebo se to u této pozice běžně nedává? Díky Denisa.
15. 7. 2022 v 14:51 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Deniso. Přestože nejspíše najdete inzeráty, které budou možnost občasné práce z domova nabízet, náplň práce fakturantky většinou vyžaduje přítomnost na pracovišti. Spíše než home office Vám některé firmy jakožto benefit nabídnou pružnou pracovní dobu.