Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Fotograf / Fotografka

Co fotograf dělá?

Fotograf obsluhuje fotografickou a osvětlovací techniku a zhotovuje exteriérové a interiérové fotografie osob, zvířat, věcí a scenérií. Důležitou součástí profese fotografa je postprodukce v grafických programech. Fotograf také může vyvolávat filmy a tisknout fotografie.
 

Práce fotografa – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci fotografa? Zeptejte se těch, kteří jako fotograf pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako fotograf očekávat? A jak moc se průměrný plat fotografa liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat fotografa včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech fotografa mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
20. 9. 2022 v 14:16 Anička píše
Jakou bych si měla nastavit cenu jako začínající svatební fotografka?
21. 9. 2022 v 10:05 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Aničko. Na tuto otázku je těžké jednoduše odpovědět. Záleží na Vašich fotografických zkušenostech, penězích, které jste investovala do vaší techniky, referencích a spoustě dalších věcí. Průměrně se ale ceny svatebních fotografů pohybují v rozmezí 12 - 100 tisíc Kč, přičemž jako začátečník byste se měla pohybovat někde nad spodní hranicí.