Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Grafik / Grafička

Co grafik dělá?

Grafik tvoří grafické podklady, upravuje obrázky a fotografie, rozpracovává vizuály do řady dalších formátů, tvoří 2D či 3D plánky a spolupracuje při vymýšlení kampaní, materiálů a webů. Profese grafika může také zahrnovat tvorbu plakátů, vizuálů, letáků a prezentací.

Práce grafika – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci grafika? Zeptejte se těch, kteří jako grafik pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako grafik očekávat? A jak moc se průměrný plat grafika liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat grafika včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech grafika mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
26. 7. 2021 v 13:34 Vojta píše
Jsem ve druháku na střední umělecké škole a hodně mě baví grafika. Chtěl bych si s ní i začít přivydělávat, ale ještě mi není 18, takže bych rad někam do firmy. Myslíte, že mě přijmou bez praxe v jiné firme. V portfoliu mám hodně prací, ale praxi ve firme nemám. Vojta.
27. 7. 2021 v 10:11 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Vojto. Pro vašeho budoucího potencionálního zaměstnavatele bude nejdůležitější vaše portfolio. Je tedy důležité, abyste měl k ukázce velké množství vašich prací, na které jste pyšný a jsou opravdu kvalitní. Pokud tak učiníte, absence praxe určitě nebude problém.