Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Herec / Herečka

Co herec dělá?

Herec hraje postavy ve filmech, seriálech a divadlech. Postavy ztvárňuje podle předem daného scénáře. Věnuje se podrobné studii postavy a jejímu následnému ztvárnění.

Práce herce – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci herce? Zeptejte se těch, kteří jako herec pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako herec očekávat? A jak moc se průměrný plat herce liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat herce včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech herce mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
29. 1. 2022 v 10:03 Barbora píše
Zajímám se o přivýdělek jako komparz. Kolik bych tak cca mohla dostat za den natáčení?
31. 1. 2022 v 10:12 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Barboro. U každého natáčení bude váš výdělek trochu jiný, ale v průměru si jako komparzistka za celkové natáčení vyděláte zhruba od 400-600 Kč do několik desítek tisíc. Záleží, jak moc jste v daném seriálu, filmu, reklamě či klipu vidět.
22. 3. 2022 v 11:49 viktoriee píše
Dobrý den, ráda bych se stala herečkou, a proto si dělám research o vysokých školách zaměřených na herectví. Jaké jsou v Praze jiné možnosti kromě DAMU
22. 3. 2022 v 13:11 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Viktorie. Pokud byste ráda studovala herectví, určitě by bylo dobré zvážit možnost studia i mimo Prahu. V Praze můžete, kromě již zmíněné DAMU, studovat na Vyšší odborné škole herecké na Praze 4. Mimo Prahu potom můžete studovat v Brně na Janáčkově akademii múzických umění na Divadelní fakultě.