Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Instalatér

Co instalatér dělá?

Instalatér montuje, demontuje a opravuje vodoinstalace, sanitární vybavení, vodoinstalační sítě a vodoměrné soustavy. Provádí revize, čištění a dezinfekce odpadů. Vykonává zkoušky těsnosti a tlaku dle platných norem.

Práce instalatéra – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci instalatéra? Zeptejte se těch, kteří jako instalatér pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako instalatér očekávat? A jak moc se průměrný plat instalatéra liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat instalatéra včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech instalatéra mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
1. 6. 2022 v 9:40 Martin píše
Hledali jsme instalatéra a ten, co měl čas nejdřív, by přijel až za týden...to je dnes problém s mnoha kvalitními řemeslníky a pro instalatéry to platí dvojnásobně..je jich prostě málo..nakonec pro nás byl kupodivu spásou hodinový manžel, který instalatérské služby nabízí také- https://www.proveduprace.cz/#sluzby
16. 6. 2022 v 9:43 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Martine. Máte pravdu, že s nalezením kvalitního řemeslníka, který by nebyl tak časově vytížen, je dnes opravdu těžké. Takových lidí, jako je např. hodinový manžel, kterého se Vám podařilo sehnat, je třeba si opravdu vážit.
7. 7. 2022 v 19:51 Šárka píše
Dobrý den, kde všude v Praze by se mohl syn vyučit na instalatéra?
8. 7. 2022 v 10:11 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Šárko. Obor 36-52-H/01 Instalatér může Váš syn studovat na dvou pražských školách - Akademie řemesel Praha - Střední škola technická a na Střední odborné škole na Jarově. U obou těchto škol se jedná o střední odborné vzdělání s výučním listem.
4. 10. 2023 v 17:23 Urban píše
Co dělá instalatér
13. 10. 2023 v 15:22 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, náplň práce instalatéra zahrnuje různé činnosti, nicméně se všechny zaměřují na oblast vodovodních soustav. Instalatér provádí revize, opravy a montáže.
11. 2. 2024 v 21:29 mirek píše
Dobrý den, chci se zeptat jaké pracovní hodiny instalatér má kolik má volného času na své koníčky a jak je tato práce náročná fyzicky a psychicky
16. 2. 2024 v 9:57 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Mirku. V tomto se budou jednotlivé inzeráty lišit. U instalatérů a jiných manuálních pozic je ovšem obvyklá 8 - 12 hodinová pracovní doba. Co se týče náročnosti práce, jelikož se jedná o manuální pozici, mohla by být považována za fyzicky náročnou. Po psychické stránce je to velmi individuální, práce instalatéra může být psychicky náročná z pohledu stresu a časového tlaku, kdy je často nutné odhalit a vyřešit závady ihned na místě a rychle. Obvykle ovšem pozice instalatéra nebývá zařazována mezi ty psychicky nejnáročnější.