Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Instruktor autoškoly / Instruktorka autoškoly

Co instruktor autoškoly dělá?

Profese instruktora autoškoly zahrnuje přípravu a vedení kurzů k získání řidičského oprávnění. Instruktor autoškoly zajišťuje přednášení pravidel silničního provozu, vyučuje nauku o údržbě a konstrukci vozidel, zabezpečuje praktickou výuku řízení vozidel a účastní se závěrečných zkoušek svých klientů.

Práce instruktora autoškoly – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci instruktora autoškoly? Zeptejte se těch, kteří jako instruktor autoškoly pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako instruktor autoškoly očekávat? A jak moc se průměrný plat instruktora autoškoly liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat instruktora autoškoly včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech instruktora autoškoly mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
5. 8. 2021 v 13:41 Miroslav píše
Dobrý den. Rád bych se stal učitelem v autoškole. Je mi 35, řídím od 19 a myslím si, že jsem dobrý učitel, co se týče řízení. Vystudoval jsem střední průmyslovku, dál jsem nepokračoval. Jak probíhá školení instruktorů v autoškole. Díky, Míra.
6. 8. 2021 v 10:09 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Míro. Abyste byl ke školení přijat musíte splnit 3 podmínky (věk min. 24 let, střední vzdělání ukončené maturitní zkouškou či výučním listem ve strojním či dopravním oboru, za poslední 3 roky vám nebyl uložen zákaz řízení motorových vozidel). V případě splnění všech možností si můžete vybrat jedno z mnoha školicích středisek. Výcvik trvá v průměru 3 až 5 měsíců, na jehož konci skládáte několik zkoušek.