Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
IT podpora

Co IT podpora dělá?

IT podpora se stará o bezproblémový chod veškerého IT vybavení ve společnosti. Může mít na starost externí správcovství počítačové sítě, podporu programového vybavení či hardwarovou podporu. Provádí profylaxe zařízení, audity událostí, kontroluje výkon, realizuje expresní servisní zásahy a poskytuje konzultační služby.

Práce IT podpory – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci IT podpory? Zeptejte se těch, kteří jako IT podpora pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako IT podpora očekávat? A jak moc se průměrný plat IT podpory liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat IT podpory včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech IT podpory mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
4. 8. 2022 v 6:33 Petra píše
Dobrý den, ráda bych se z mého vystudovaného oboru (ekonomie a management) přesunula do IT oboru. Už dlouho se učím sama, ale říkám si jestli potom, až budu někde žádat o práci nebude blbý, že nemám IT vystudovaný a že nemám ani žádný rekvalifikační kurz. Myslíte, že to bude problém?
4. 8. 2022 v 9:26 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Petro. Určitě není pravidlo, že každý zaměstnavatel vždy automaticky požaduje vzdělání v IT oboru, ale Vámi zmíněný rekvalifikační kurz Vám určitě pomůže. Své znalosti si rozšíříte, více ucelíte a budete mít přístup k více příležitostem.
27. 10. 2022 v 20:22 matěj píše
Dobrý den, zrovna dokončuji střední průmyslovku se zaměřením na IT a pokračuji dále na vysokou se stejným zaměřením. Rád bych si našel brigádu někde v oboru, protože jsem zatím dělal vždycky něco mimo můj obor (v kavárně a ve fast foodu). Mohl bych pracovat někde jako IT podpora, třeba ve škole, nebo v nějaký firmě?
29. 10. 2022 v 15:13 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Matěji. Pro práci jako IT podpora by bylo dobré počkat, až budete mít střední školu dokončenou. Dokončené IT vzdělání a dostatečné znalosti oboru by Vám měly pro přijetí na juniornější pozici stačit. Pokud máte nějaký vlastní projekt, na kterém jste v průběhu vašeho středoškolského studia pracoval, jedině vám to pomůže.