Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Jeřábník / Jeřábnice

Co jeřábník dělá?

Jeřábník má na starost obsluhu a sledování pojízdných a věžových jeřábů. Zdvihá, přesouvá a spouští těžká břemena a materiál. Jeho úkolem je taktéž kontrola, údržba a mytí svěřených strojů. Jeřábník spolupracuje s vazačem a vede záznamy o provozu jeřábu.

Práce jeřábníka – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci jeřábníka? Zeptejte se těch, kteří jako jeřábník pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako jeřábník očekávat? A jak moc se průměrný plat jeřábníka liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat jeřábníka včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech jeřábníka mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
19. 10. 2021 v 22:13 mirek píše
musím mít jeřábnický průkaz?
25. 10. 2021 v 9:50 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Mirku. Jeřábnický průkaz může být při výběrovém řízení výhodou, ale pokud máte o nabízenou pracovní pozici jeřábníka zájem, zaměstnavatel vám zaškolení a průkaz jistě zajistí.
1. 12. 2022 v 13:39 václav píše
musím mít pro práci jeřábníka nějaké zdravotní potvrzení?
1. 12. 2022 v 14:52 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Václave. V rámci výběrového řízení by po Vás zdravotní potvrzení nikdo neměl požadovat. Neměla by Vám ovšem dělat problém práce ve výškách.
31. 3. 2023 v 21:51 Market píše
Jake vzdelani/ zkousky jsou pozadovany na praci jerabnice? Dekuji.
5. 4. 2023 v 9:39 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Markét. Vzdělání u pozice jeřábnice moc nehraje roli. Výhodou ale samozřejmě bude vzdělání technického směru. Důležitá je manuální zručnost, schopnost práce ve výškách a jeřábnický průkaz, který Vám ovšem většina zaměstnavatelů bude ochotna vystavit po zaškolení. Předchozí zkušenosti jsou rozhodně velkou výhodou, většinou ale ne podmínkou.