Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Kameraman / Kameramanka

Co kameraman dělá?

Náplní profese kameramana je používání kamerové techniky k natáčení filmů, seriálů, dokumentů, reklamních spotů, videoklipů a podobně. Kameraman nastavuje snímání zvuku, formát snímání a barevné podání. Musí být schopen operativního odstraňování technických problémů vzniklých při natáčení. Může pracovat v interiérech i exteriérech.

Práce kameramana – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci kameramana? Zeptejte se těch, kteří jako kameraman pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako kameraman očekávat? A jak moc se průměrný plat kameramana liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat kameramana včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech kameramana mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
5. 11. 2021 v 18:02 Lukáš Hrůza píše
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli bych někde mohl získat zkušenosti práce s kamerou. Myslím nějaké profesionální prostředí typu Česká televize apod. Sám tvořím videa a dost mě to baví. Nejde mi o peníze, ale o získané zkušenosti. Chodím na strojní průmyslovku, která mi bohužel takovou příležitost nedá. Díky, Lukáš.
8. 11. 2021 v 9:22 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Lukáši. Co se týče České televize, kterou jste ve svém dotazu zmínil, ta umožňuje studentů středních a vysokých škol neplacenou stáž. Nabízených míst zřejmě nebude mnoho, ale za pokus nic nedáte. Dále je také možné zúčastnit se různých kurzů zaměřených na video tvorbu a práci s kamerou.
2. 8. 2022 v 13:43 Jarka píše
Zavolejte na číslo 775733662, zjistíme co se dá dělat.