Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Knihovník / Knihovnice

Co knihovník dělá?

Profese knihovníka spočívá především v zajišťování výpůjčních služeb uživatelům knihovny. Knihovník také provádí revize, údržbu a katalogizaci knihovního fondu. Jeho náplní práce jsou také informační a referenční služby. Vykonává administrativní činnosti a organizuje besedy.

Práce knihovníka – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci knihovníka? Zeptejte se těch, kteří jako knihovník pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako knihovník očekávat? A jak moc se průměrný plat knihovníka liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat knihovníka včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech knihovníka mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
19. 4. 2021 v 12:15 Jindra píše
Vždy jsem měla ráda knížky, ale nevím, jak moc dobře se prací knihovnice dá uživit. Nevíte, jak se ohodnocení na této pozici pohybuje?
20. 4. 2021 v 13:34 Martin, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Jindro, máte pravdu, že práce knihovnice často láká lidi, kteří mají rádi knížky. Daří se jim tak dosáhnout situace, kdy práce je jejich koníčkem. Bohužel platové ohodnocení je v těchto oblastech pořád poměrně nízko.