Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Kosmetička / Kosmetik

Co kosmetička dělá?

Kosmetik (vizážista) manuálně i přístrojově provádí kosmetická ošetření pleti a poskytuje odborné poradenství. Dalšími činnostmi kosmetika můžou být například epilace, depilace, barvení řas i obočí, líčení, prodlužování řas, manikúra, pedikúra nebo prodej kosmetických produktů.

Práce kosmetičky – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci kosmetičky? Zeptejte se těch, kteří jako kosmetička pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako kosmetička očekávat? A jak moc se průměrný plat kosmetičky liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat kosmetičky včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech kosmetičky mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
4. 9. 2021 v 12:06 Kateřina píše
Dcera teď půjde do devítky, takže se rozhodujeme kam podáme přihlášky. První si bude podávat na hotelovku (obor hotelnictví). U druhé si pořád nejsme jisté, kam ji podat. Dcera by ráda na kosmetičku, ale já bych byla radši za cestovní ruch. Do toho se jí ale moc nechce. Jakou má tahle práce perspektivu?
9. 9. 2021 v 9:43 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Kateřino. Určitě není dobré vaši dceru do něčeho tlačit. Je ale pravdou, že k práci kosmetičky by ji v budoucnu určitě postačil pouze kurz. V případě studia střední školy se zaměřením na kosmetické služby bude mít ovšem v budoucnu velmi zúžený výběr pracovních pozic. S dcerou také můžete navštívit kariérního poradce, který vám jistě pomůže.
1. 8. 2022 v 12:36 Michaela píše
Posledních 5 let jsem pracovala jako kadeřnice ale ráda bych se stala kosmetičkou. Musím si dělat nějaký rekvalifikační kruz nebo mě přijmou i bez něj?
1. 8. 2022 v 16:51 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Michaelo. Pokud jste k Vaší pětileté praxi navíc vyučena v oboru, na většinu pozic by Vás měli přijmout i bez rekvalifikačního kurzu.