Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Kuchař / Kuchařka

Co kuchař dělá?

Profesní náplní kuchaře je příprava teplých a studených pokrmů. Kuchař sestavuje jídelní lístek a zodpovídá za dodržování receptur a za kvalitu použitých surovin. Rozděluje připravené pokrmy na samostatné porce, aranžuje a dekoruje jídla před podáváním a pečuje o kuchyňské nářadí a vybavení.

Práce kuchaře – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci kuchaře? Zeptejte se těch, kteří jako kuchař pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako kuchař očekávat? A jak moc se průměrný plat kuchaře liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat kuchaře včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech kuchaře mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
30. 10. 2021 v 17:05 Ivan Zach píše
Je pro zaměstnavatele důležité vyučení nebo spíš praxe?
31. 10. 2021 v 9:02 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Ivane. Záleží na konkrétní stravovací službě. Některé nepožadují příslušné vzdělání ani praxi a některé požadují oboje. Projděte si jednotlivé inzeráty a hledejte takovou, která vyhovuje vašim požadavkům. Navštívit můžete např. portál Personálka.cz.
29. 11. 2022 v 11:16 tadeas píše
musim mit hotelovku?
30. 11. 2022 v 9:17 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Tadeáši. Hotelová škola může být při výběrovém řízení výhodou, ale určitě není nutností. Důležitější jsou určitě znalosti a zkušenosti z gastronomie.
16. 1. 2023 v 19:16 vlasta píše
ráda bych začala pracovat jako kuchařka, ale bohužel nemám žádnou zkušenosti, vadí to ?
18. 1. 2023 v 9:03 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Vlasto. Záleží v jakém podniku byste pracovala. Pokud by se jednalo např. o školu či školku, můžete pravděpodobně začít i bez předchozích zkušeností a postupně se zaučit. Pokud byste ovšem chtěla nastoupit do nějaké prestižní restaurace, předchozí zkušenosti už budou potřeba, někde i relevantní vzdělání.
17. 1. 2024 v 17:29 Jitka píše
Dobrý den, od nového roku jsem začala pracovat jako kuchařka na základní škole, ale mám problém s tím, že k jídlům, které mám vařit nedostávám žádné recepty ani instrukce. Je to tak správně a měla bych vařit pouze z vlastní hlavy nebo by mi škola měla dávat nějaké pokyny?
18. 1. 2024 v 9:19 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Jitko. Od vedení byste určité pokyny měla dostávat, nicméně zda se jedná o konkrétní recepty na jídla, Vám nedokážeme říct. Vše je ovšem o komunikaci, pokud jste si tedy nejistá a potřebujete poradit, doporučujeme Vám obrátit se na svého nadřízeného a tento problém s ním prodiskutovat.