Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Kurýr / Kurýrka

Co kurýr dělá?

Práce kurýra spočívá primárně v doručování a vyzvedávání listovních a balíkových zásilek. Kurýr plánuje a optimalizuje přepravní trasy, vede průvodní dokumentace k zásilkám a udržuje komunikační spojení s dispečinkem.

Práce kurýra – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci kurýra? Zeptejte se těch, kteří jako kurýr pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako kurýr očekávat? A jak moc se průměrný plat kurýra liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat kurýra včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech kurýra mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
17. 4. 2021 v 14:28 Olda píše
Chtěl bych začít pracovat jako kurýr u některé z "balíkových" přepravních firem. Nabírají přímo, nebo je nutné pracovat u některé z nimi nasmlouvaných autodoprav?
18. 4. 2021 v 14:32 Martin, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Oldo, u většiny těchto firem můžete "jezdit" napřímo, tak i prostřednictvím práce u nasmlouvaných autodoprav. Z nabídek, které se objevují na pracovních portálech, je patrné, že uplatnění najdou jak řidiči dodávek (stačí řidičský průkaz typu B), tak i řidiči náklaďáků. Zatímco řidiči dodávek pracují především v denní dobu, řidiči nákladních aut a kamionů spíš večer a v noci, kdy realizují přepravy mezi jednotlivými regionálními depy.
13. 6. 2022 v 9:57 Marek píše
Láká mě práce kurýra ale potřeboval bych možnost flexibilní pracovní doby a pracovat opravdu tak jak bych potřeboval, myslíte, že je možné se tak se společností domluvit?
13. 6. 2022 v 11:24 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Marku. Záleží určitě na společnosti, ale pokud se rozhodnete pro práci u některé ze společností, která zajišťuje rozvoz jídla či potravin, pak můžete většinou jezdit tak, jak vy potřebujete a chcete.
10. 10. 2022 v 20:39 Leoš píše
Je nějaké věkové omezení při nabírání kurýrů. Je mi 50 a rád bych začal pracovat jako kurýr, ale nejsem si jistý, jestli neberou jen “mladý kluky”.
11. 10. 2022 v 9:56 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Leoši. Věkového omezení se určitě nebojte. Pokud Vám pohyb, schody a trocha zátěže nedělají problém, měl byste být v klidu.