Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Lektor / Lektorka

Co lektor dělá?

Pracovní náplní lektora je obsahová příprava kurzů a školení, obstarávání studijních materiálu a didaktických pomůcek a přednášení učební látky. Lektor aplikuje teoretické poznatky v praxi a kontroluje nabyté vědomosti účastníků kurzů či školení formou testů nebo praktických zkoušek. Vystavuje certifikáty a osvědčení.

Práce lektora – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci lektora? Zeptejte se těch, kteří jako lektor pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako lektor očekávat? A jak moc se průměrný plat lektora liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat lektora včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech lektora mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
14. 7. 2021 v 9:30 Lukáš píše
Na VŠ jsem nějakou dobu studoval v zahraničí a když jsem se vrátil, tak jsem nějakou dobu doučoval děti ze ZŠ angličtinu. Po nastoupení do práce jsem s tím skončil, ale teďka bych se k tomu rád vrátil. Je lepší doučovat pod nějakou agenturou nebo mám jet sám na sebe. Díky, Lukáš.
14. 7. 2021 v 16:42 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Lukáši. Svoje výhody i nevýhody má práce lektora u firmy i jako živnostník. Pokud budete zaměstnán u firmy, nemusíte si studenty shánět sám a máte jistotu práce i v letních měsících, kdy mají studenti prázdniny, protože jazykové školy většinou nedoučují jen studenty. Na druhou stranu jako živnostník si práci plánujete sám, dle vašich časových možností. Studenty si musíte shánět sám, ale sám si i určujete ceny za lekci. Je třeba zvážit vaši situaci a podle ní se rozhodnout. Pokud vám více vyhovuje pracovat individuálně, bude pro vás pravděpodobně vhodnější práce jako živnostník.