Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Manažer hotelu / Manažerka hotelu

Co manažer hotelu dělá?

Práce manažera hotelu spočívá v řízení hotelu anebo skupiny hotelů. Manažer hotelu má na starost kontrolu všech úseků, středisek a provozů. Je odpovědný za plnění plánů, PR, připravenost hotelu na poskytování služeb a za zabezpečení dostatečného množství zaměstnanců. Dohlíží na provoz hotelu a spokojenost hostů. Kontroluje hlášení a výkazy.

Práce manažera hotelu – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci manažera hotelu? Zeptejte se těch, kteří jako manažer hotelu pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako manažer hotelu očekávat? A jak moc se průměrný plat manažera hotelu liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat manažera hotelu včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech manažera hotelu mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
14. 11. 2023 v 20:03 Žaneta píše
Dobrý den, v budoucnu se zajímám o toto povolání, teď na něj dělám prezentaci, velice by mě zajímalo jaké používá manažer hotelu pracovní prostředky nebo li nástroje, samozřejmě bych si mohla něco vymyslet tipu tablet,deník, tabule a td ale mě to opravdu zajímá. Budu vděčná za odpověď
1. 12. 2023 v 9:40 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Žaneto. Manažer hotelu využívá různé nástroje, kterému pomáhají řídit efektivně procesy. To mohou být například rezervační systémy, softwary pro správu a organizaci hostů, účetní softwary, systémy pro správu a sledování stavu zásob apod. Kromě práce s těmito softwary musí mít manažer hotelu silné komunikační schopnosti pro organizaci zaměstnanců.