Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Nákupčí / Nákupčí

Co nákupčí dělá?

Nákupčí (referent zásobování) odpovídá za výběr, složení a konečnou cenu objednávaného zboží a služeb. Monitoruje trh, aktuální trendy a konkurenční aktivity. Vyhledává a kontaktuje nové dodavatele a získává předběžné informace o kvalitě, ceně a dodacích možnostech. Vede obchodní jednání, analyzuje cenové nabídky, připravuje akce pro podporu prodeje a zabezpečuje vyřizování reklamací. 

Práce nákupčího – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci nákupčího? Zeptejte se těch, kteří jako nákupčí pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako nákupčí očekávat? A jak moc se průměrný plat nákupčího liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat nákupčího včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech nákupčího mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
14. 2. 2022 v 10:21 Jana píše
Chci se přihlásit na pozici nákupčí u me ve městě. Mám vystudovanou střední školu obchodku. Myslíte ze to bude stacit?
14. 2. 2022 v 11:58 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Jano. Na některé inzeráty na pozici nákupčí vám bude stačit pouze středoškolské vzdělání ekonomického směru, ale budou i takové, které budou požadovat vysokoškolské vzdělání.
13. 12. 2022 v 13:46 linda píše
jak dobrou musím mít pro práci nákupčí angličtinu?
15. 12. 2022 v 16:12 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Lindo. Určitá znalost angličtiny (obvykle minimálně B1/B2) je pro práci nákupčí velmi důležitá, jelikož budete vyjednávat s dodavateli, kteří mohou být často zahraniční.