Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Nutriční specialista / Nutriční specialistka

Co nutriční specialista dělá?

Nutriční specialista (nutriční terapeut) sestavuje jídelníčky v závislosti na typu diety. Spolupracuje s lékaři v oblasti dieto-terapie. Poskytuje odborné poradenství a konzultace v oblasti zdravé výživy. 

Práce nutričního specialisty – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci nutričního specialisty? Zeptejte se těch, kteří jako nutriční specialista pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako nutriční specialista očekávat? A jak moc se průměrný plat nutričního specialisty liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat nutričního specialisty včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech nutričního specialisty mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
3. 2. 2022 v 17:26 JAkub píše
Dá se někde v ČR vůbec studovat nutriční terapie? Na zdrávku jít určitě nechci, ale rád bych se stal nutričním a fitness poradcem.
4. 2. 2022 v 9:44 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Jakube. Pokud nechcete studovat lékařskou fakultu, způsobilost k práci nutričního specialisty získáte i studiem na některé z VOŠ, které jsou na tento obor zaměřené. Studijní program Nutriční terapie zajišťuje také Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.