Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Pečovatel / Pečovatelka

Co pečovatel dělá?

Pečovatel poskytuje péči nemocným, bezvládným a imobilním klientům. Pomáhá při osobní hygieně, oblékání a podávání stravy. Zprostředkovává společenský kontakt a navrhuje činnosti a aktivity pro klienty. Vykonává drobné domácí práce.

Práce pečovatele – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci pečovatele? Zeptejte se těch, kteří jako pečovatel pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako pečovatel očekávat? A jak moc se průměrný plat pečovatele liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat pečovatele včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech pečovatele mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
28. 2. 2022 v 11:24 Ivan píše
Jaká je pracovní doba?
28. 2. 2022 v 15:53 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Ivane. Pečovatelé obvykle pracují ve směnných provozech, kdy ranní směna obvykle trvá od 7:30 do cca 14:00 a odpolední od 14:00 do cca 20:00. Jednotlivé pečovatelské domy se ale mohou v tomto ohledu lišit.
11. 11. 2023 v 16:11 Jakub píše
Studuju pečovatele přiznám se je to naročna práce ale o tohe přecí nejde a jde o to že tím lidem pomahate němejte strach toho pečovatele dělat bežte s chuti do toho, my studeti mame hodiny od 7:00 do 13:15 řeknu vám ta prace mně osobmně baví že rano vstanu a jdu s chuti do toho.
11. 3. 2024 v 12:33 Helena píše
Moc toho pečovatelé nedělají,protézu,krmení,kapání do očí a jiné dělá za tyto pracovnice při návštěvě babičky maminka nebo její kamarádka,ostuda