Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Pekař / Pekařka

Co pekař dělá?

Pekař vyrábí různé druhy těst a kvas. Dohlíží na kynutí výrobků. Zdobí, tvaruje a plní výrobky před pečením a sazí chléb. Peče výrobky v rotačních, etážových a průběžných pecích. Čistí a upravuje pekárenské stroje a zařízení.

Práce pekaře – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci pekaře? Zeptejte se těch, kteří jako pekař pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako pekař očekávat? A jak moc se průměrný plat pekaře liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat pekaře včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech pekaře mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
6. 7. 2021 v 17:34 Karel píše
Chtěl bych zkusit práci v pekárně, ale nevyučil jsem se v oboru, vadí to? Karel.
7. 7. 2021 v 8:48 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Karle. Mnoho pekáren vás jistě přijme i bez vyučení v oboru. K práci v pekárně vám bude jistě stačit dostatečné zaučení jiným pracovníkem.
21. 10. 2021 v 14:56 Ester píše
Chodím do druháku na střední a hledám brigádu. Mohla bych pracovat v pekárně i přes odpoledne nebo tam jsou jen ranní směny?
25. 10. 2021 v 10:01 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Ester. Toto je velmi individuální. Je možné, že některé menší pekárny budou chtít pouze denní směny, ale pokud se porozhlédnete po větších pekárenských řetězcích, jistě najdete i pracovní nabídky na odpolední směny.