Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Policista / Policistka

Co policista dělá?

Profese policisty obnáší odhalování a objasňování trestných činů, přestupků a přečinů. Policista sepisuje zápisy a hlášení. Používá donucovací prostředky ke zpacifikování podezřelých a omezuje jejich osobní svobodu. 

Práce policisty – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci policisty? Zeptejte se těch, kteří jako policista pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako policista očekávat? A jak moc se průměrný plat policisty liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat policisty včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech policisty mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
9. 11. 2021 v 18:50 Jindřich Zvěřina píše
Co se dělá na psychotestech u policistů?
10. 11. 2021 v 10:13 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Jindřichu. Součástí psychotestů u přijímacího řízení k policii jsou výkonové testy, psychodiagnostické dotazníky a rozhovor s psychologem. Ve výkonových testech se testuje především kvalita vaší verbální a figurální paměti a schopnost práce ve stresu. Na tento test máte totiž určitý časový limit. Součástí psychodiagnostických dotazníků mohou být různé úkoly - napsat sebehodnocení, životopis apod. S psychologem budete hovořit o motivaci, osobním životě, ale také o vašich odpovědích ve dvou předchozích testech.
15. 9. 2022 v 8:54 Radek píše
Mohl bych jako policista zároveň podnikat?
15. 9. 2022 v 12:16 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Radku. Dle § 303 zákoníku práce můžete podnikat pouze s předchozím písemným souhlasem zaměstnavatele u něhož jste zaměstnán. V praxi to tedy znamená, že vám souhlas musí udělit osoba, která ve vaší oblasti řídí policii.
18. 4. 2023 v 14:41 jana píše
musím mí řidičák?
19. 4. 2023 v 9:53 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Jano. Policie ČR řidičský průkaz jako podmínku neuvádí, nicméně je dobré počítat s tím, že si ho do budoucna pravděpodobně budete muset dodělat. Ať už kvůli kariérnímu postupu nebo zkrátka proto, že Vám bude časem chybět.