Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Poštovní úředník / Poštovní úřednice

Co poštovní úředník dělá?

Poštovní úředník je zodpovědný za třídění, doručování a odesílání pošty. Může být zaměstnán v soukromém sektoru nebo pro vládní agenturu. 

Práce poštovního úředníka – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci poštovního úředníka? Zeptejte se těch, kteří jako poštovní úředník pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako poštovní úředník očekávat? A jak moc se průměrný plat poštovního úředníka liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat poštovního úředníka včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech poštovního úředníka mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
13. 4. 2022 v 16:29 Andrea píše
Jaká je pracovní doba postovnich úredniku?
14. 4. 2022 v 9:40 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Andreo. Pracovní doba poštovních úředníků se liší jednotlivými podniky. Náplň práce poštovního úředníka se skládá z třídění, doručování a odesílání pošty. Třídění probíhá obvykle od 6 ráno, v 9 hodin se obvykle začíná s doručováním pošty. Pracovní doba tak trvá obvykle od 6 hodin ráno do cca 2 hodin odpoledne.