Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Pracovník ostrahy / Pracovnice ostrahy

Co pracovník ostrahy dělá?

Náplní práce pracovníka ostrahy je ostraha objektů. Pracovník ostrahy kontroluje vstup a odchod osob a vjezd a výjezd automobilů. Obsluhuje bezpečnostní systémy a provádí obchůzkové činnosti. Používá věcné bezpečnostní prostředky jako je například pes, zbraň či detektor.

Práce pracovníka ostrahy – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci pracovníka ostrahy? Zeptejte se těch, kteří jako pracovník ostrahy pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako pracovník ostrahy očekávat? A jak moc se průměrný plat pracovníka ostrahy liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat pracovníka ostrahy včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech pracovníka ostrahy mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
14. 4. 2021 v 22:05 Pavel nedejsek píše
Hruza 12 h za 12tisic mesicne mrdat to
15. 4. 2021 v 14:24 Martin, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Pavle, Vámi udávaná mzda je i v tomto oboru podprůměrná. Zkuste se podívat na web Personálka.cz, kde najdete řadu nabídek práce pro pracovníky ostrahy za vyšší finanční ohodnocení: https://personalka.cz/prace/pracovnik-ostrahy
3. 12. 2022 v 17:25 Karel píše
Dobrý den, mám nastoupit jako ostraha v Lidlu. Mohou mě zaměstnat i bez certifikátu strážného? Navíc mám od lékaře potvrzení, že že zdravotních důvodů nemohu dlouhodobě stát.
5. 12. 2022 v 9:13 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den Karle, z veřejně dostupných inzerátů na pozice strážného v prodejnách Lidl je patrné, že certifikát strážného není nutností. Při výběrovém řízení je ale pro kandidáta určitě výhodou. Co se týče Vašich zdravotních potíží, je to velmi individuální. Inzeráty uvádějí, že práce strážného je vhodná také pro osoby zdravotně znevýhodněné. Záleží tedy na závažnosti Vašeho zdravotního znevýhodnění.
5. 12. 2022 v 18:13 Karel píše
Děkuji za odpověď. Já jen, že dle zákonné legislativy je certifikát povinný - pokud zaměstnavatel neobchazi zákon.