Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Pracovník personálního oddělení / Pracovnice personálního oddělení

Co pracovník personálního oddělení dělá?

Pracovník personálního oddělení plánuje a vede personální práce ve společnosti. Inzeruje volná pracovní místa a monitoruje trh práce. Vede osobní pohovory s uchazeči o zaměstnání a připravuje pracovněprávní dokumentace. Komunikuje s úřady, agenturami a dalšími institucemi. 

Práce pracovníka personálního oddělení – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci pracovníka personálního oddělení? Zeptejte se těch, kteří jako pracovník personálního oddělení pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako pracovník personálního oddělení očekávat? A jak moc se průměrný plat pracovníka personálního oddělení liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat pracovníka personálního oddělení včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech pracovníka personálního oddělení mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
15. 9. 2021 v 18:55 Sandra Vavřínová píše
V mém městě zrovna vyvěsili pracovní nabídku na pozici na personálním. V mojí současný práci nejsem zrovna dvakrát spokojená (sekretářka). Jaké bych měla mít na personálním předpoklady?
20. 9. 2021 v 9:11 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Sandro. Pro práci na personálním oddělení pro vás bude zásadní schopnost komunikace a administrativní činnost (vedení personální evidence, vyřizování pracovněprávních záležitostí apod.). Co se týče vzdělání, je to velmi individuální. Někteří zaměstnavatelé požadují ekonomické vzdělání a někteří ne.