Co programátor dělá?
Práce programátora spočívá ve vyvíjení počítačových a mobilních aplikací a internetových stránek v rozličných programovacích jazycích. Programátor se podílí se na tvorbě technických specifikací, zjišťuje a opravuje funkční a bezpečnostní chyby ve zdrojových kódech a poskytuje technickou podporu.
Práce programátora – diskuze a zkušenosti
Zajímáte se o práci programátora ? Zeptejte se těch, kteří jako programátor pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!
Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako programátor očekávat?
A jak moc se průměrný plat programátora liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz.
Průměrný plat programátora
včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu
PrůměrnéPlaty.cz.
Alternativním zdrojem informací o platech programátora
mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
7. 8. 2021
v 16:38
Pavel
píše
Je mi 14 a pomalu se začínám rozhodovat kam jít na střední. Od malička mě baví počítače, už asi rok zkouším vytvářet nějaký základní weby, ale jsem pořád na začátku a nejsem v tom uplně dobrej, ale baví mě to. Myslíte že bych měl zkusit jít na střední na průmyslovku (informační technologie), nebo je to moc náročný co se týče matiky a tak?
9. 8. 2021
v 9:25
Andrea, NáplňPráce.cz
píše
Dobrý den, Pavle. Pokud už ve 14 letech vytváříte první webové stránky, jste jistě ambiciózní člověk, který ví, co chce. Jestliže vás programování skutečně baví, tak rozhodnutí jít tento obor studovat na střední školu by pro vás v tuto chvíli mohlo být ideální. Informační technologie jsou samozřejmě obor, který není snadný, ale motivací pro vás může být fakt, že programátoři jsou v dnešní společnosti velmi oceňovaní pracovníci (a to i finančně). Především vám doporučuji navštívit několik středních průmyslových škol, abyste si udělal lepší představu o studiu.
24. 1. 2022
v 17:12
Adam
píše
Dobrý den, myslíte že bych se mohl stát programátorem i bez vysoké školy?
26. 1. 2022
v 10:43
Andrea, NáplňPráce.cz
píše
Dobrý den, Adame. Pokud byste se chtěl živit jako programátor bez vysokoškolského vzdělání, budete muset svému zaměstnanci nabídnout opravdu velké množství zkušeností a schopností, které jste získal i bez VŠ. Většina pracovních inzerátů poptávajících programátory požaduje i vysokoškolské vzdělání, ale pokud prokážete, že vaše znalosti a schopnosti jsou na vysoké úrovni, šanci určitě máte.
16. 12. 2023
v 19:24
Jirka
píše
Jsem vyučený na práci u soustruhu a rád bych si udělal rekvalifikaci na programátora. Myslíte, že to u mě bude možné nebo je to velká změna? Jo a jak je to proplacením rekvalifikačního kurzu úřadem práce?
18. 12. 2023
v 9:22
Andrea, NáplňPráce.cz
píše
Dobrý den, Jirko. O úspěšném dokončení rekvalifikačního kurzu nerozhoduje vaše původní vzdělání. Jediné co totiž o takovém úspěchu rozhodne je vaše vlastní chuť a úsilí. Pomoci vám může přirozené analytické myšlení. Aby vám rekvalifikační kurz byl proplacen úřadem práce, musíte být v evidenci úřadu práce registrování jako uchazeč nebo zájemce o zaměstnání. Dále musí úřad práce posoudit, zda je pro vás rekvalifikace nutná. Pokud vám je úřad práce schopen najít zaměstnání ve vašem oboru, rekvalifikace vám uznána nebude. Žádost může být také zamítnuta v případě, že po pracovní pozici, o kterou máte zájem, v aktuálním období není poptávka.
Mohlo by vás zajímat...