Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Specialista HR / Specialistka HR

Co specialista HR dělá?

Specialista HR (specialista lidských zdrojů) se stará o všechny činnosti spojené s náborem nových zaměstnanců. Aktivně hledá potenciální kandidáty, organizuje výběrová řízení a vede osobní pohovory. Spravuje data v personálním systému, vede personální agendu a zpracovává a interpretuje personální reporting. 

Práce specialisty HR – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci specialisty HR? Zeptejte se těch, kteří jako specialista HR pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako specialista HR očekávat? A jak moc se průměrný plat specialisty HR liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat specialisty HR včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech specialisty HR mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
14. 11. 2021 v 12:38 Viktorie Chudá píše
Jaké je nejvhodnější vzdělání pro HR specialistu?
15. 11. 2021 v 9:53 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Viktorie. Pro práci na personálním oddělení je nejvhodnější vzdělání v oborech Ekonomika a podnikání či Administrativa.
20. 5. 2022 v 22:02 Michal píše
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že najít kompetentního a schopnýho člověka na nábor zaměstnanců je fakt těžký.
21. 5. 2022 v 11:48 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Michale. Máte rozhodně pravdu, jelikož schopnosti a dovednosti skutečně kvalitního HR specialisty jsou velmi specifické a najít takového člověka je velmi těžké. O to více je třeba si takových lidí skutečně vážit.