Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Traktorista / Traktoristka

Co traktorista dělá?

Traktorista obsluhuje traktor při zemědělských činnostech v živočišné i rostlinné výrobě. Provádí běžnou údržbu a základní opravy traktoru.

Práce traktoristky – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci traktoristky? Zeptejte se těch, kteří jako traktorista pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako traktorista očekávat? A jak moc se průměrný plat traktoristky liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat traktoristky včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech traktoristky mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
16. 4. 2022 v 12:27 Martin píše
Je získání řidičáku na traktor v něčem těžší nebo je to klasick y jak u auta?
18. 4. 2022 v 8:59 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Martine. K řízení traktoru budete potřebovat řidičský průkaz typu T. Následně absolvujete celkem 21 hodin praktických jízd, během kterých se budete učit couvat za roh s přívěsem, odpojit a zapojit přívěs bez pomoci závozníka nebo třeba jak správně a přesně identifikovat případnou závadu.
12. 3. 2023 v 4:48 Lucka píše
Dobrý den ,musí traktorista projít nějakým dalším školením ? Např. Specifika jízdy v poli ,po louce ,při práci v lese ? Kdo traktoristu zaučuje ,pokud přichází pouze s ŘP skupiny T bez předchozích zkušeností ?
15. 3. 2023 v 9:25 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Lucko. Většina inzerátů na pozici traktorista předchozí zkušenosti nevyžaduje, pro získání pozice by Vám tedy měl stačit pouze řidičský průkaz skupiny T. Zaučovat by Vás měl nadřízený, případně Vám zajistit školení externistou.