Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Účetní / Účetní

Co účetní dělá?

Účetní má na starost jednoduché nebo podvojné účetnictví ve společnosti. Zabezpečuje řádné a včasné účtování faktur a evidování svěřených účetních dokladů. Zpracovává měsíční, čtvrtletní a roční uzávěrky. Komunikuje a spolupracuje s auditory, daňovými poradci a dalšími institucemi.

Práce účetního – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci účetního? Zeptejte se těch, kteří jako účetní pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako účetní očekávat? A jak moc se průměrný plat účetního liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat účetního včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech účetního mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
4. 7. 2021 v 22:33 Aneta píše
Studovala jsem obchodku a pak bakaláře na ČZU (provozně ekonomická fakulta). Poslední dva roky pracuju jako fakturantka v jedný firmě. Práce mě baví, ale s firmou a s kolegama jsem si nikdy nijak nesedla. Uvažuju tedy o tom, že bych šla pracovat jinam. Ráda bych zkusila práci účetní, ale nejsem si jistá, jestli mi dvouletá praxe z pozice fakturantky bude k pozici účetní stačit. Měla bych podstoupit nějaký kurz? Aneta
5. 7. 2021 v 20:46 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Aneto. Práce účetní s sebou nese velkou zodpovědnost za účtování a evidenci účetních dokladů, a proto je pro tuto pozici dostatečná praxe nutností. Vaše praxe z pozice fakturantky vám při potenciálním hledání práce rozhodně pomůže, není ale dobré spoléhat se pouze na ni. Pokud máte tu možnost, rozhodně absolvujte kurz účetnictví, kde si své dosavadní znalosti rozšíříte a pro vašeho budoucího zaměstnavatele budete rozhodně zajímavější.
12. 9. 2022 v 15:58 Žaneta píše
Za jak dlouho bych se mohla překvalifikovat na účetní? Mám vystudovanou obchodní akademii a doteď jsem pracovala jako sekretářka a řešila jsem administrativu, ale propustili mě takže si hledám něco jiného.
13. 9. 2022 v 9:53 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Žaneto. Délka rekvalifikačních kurzů je různá. Jsou kurzy na 120 hodin, 240 hodin, na 10 po sobě jdoucích dnů vždy na 6 hodin, nebo i na půl roku.
19. 5. 2023 v 11:53 Tesařová píše
Zdravím, jaké jsou vaše zkušenosti s účetnictvím, které probíhá online? Včetně online schůzek...myslím, že tento způsob práce má určitě své výhody, jen narazit na dobrého účetního. My využívám služeb paní Tesařové a zatím velká spokojenost https://ucetnictvi-tesarova.cz/