Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Úředník / Úřednice

Co úředník dělá?

Úředník může pracovat v mnoha funkcích. Nejčastěji úředník pracuje v právním či bankovním systému a má na starost administrativní či asistentské funkce. Úředník může být odpovědný za ukládání a evidenci dokumentů a záznamů a za údržbu řádného systému souborů. Může také odpovídat na telefony a přijímat návštěvy, připravovat soudní zprávy a starat se o důkazy v soudních řízeních.

Práce úředníka – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci úředníka? Zeptejte se těch, kteří jako úředník pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako úředník očekávat? A jak moc se průměrný plat úředníka liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat úředníka včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech úředníka mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
9. 10. 2022 v 13:53 Tamara píše
Dá se skloubit práce státní úřednice v malými dětmi. Vyzvedávání ze školy/školky apod.
10. 10. 2022 v 10:04 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Tamaro. Záleží na jakou konkrétní pracovní pozici byste nastoupila. Pokud byste se stala např. referentkou, Vaše pracovní doba by pravděpodobně začínala mezi 7-8 hodinou ranní a končila mezi 15-16 hodinou. Podívejte se na více inzerátů portálu Personálka.cz, spousta z nich zmiňuje jako bonus flexibilní pracovní dobu.
8. 11. 2022 v 13:16 Markéta píše
Dá se pracovat na úřadě na poloviční nebo alespoň zkrácený úvazek?
8. 11. 2022 v 16:31 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Markéto. Práce na úřadech a ve státní správě je spíše o plných úvazcích, pokud byste ale stála o zkrácený úvazek, nejlepší bude vznést dotaz přímo na úřad, kde byste ráda pracovala.