Jsme součástí Personálka.cz

NáplňPráce.cz Popis pracovní pozice
Voják

Co voják dělá?

Voják se účastní tuzemských a zahraničních vojenských operací. Odpovídá za svěřenou vojenskou výstroj a výzbroj, obsluhuje motorová vozidla a vojenskou techniku a vypomáhá civilnímu obyvatelstvu v případě mimořádných událostí. 

Práce vojáka – diskuze a zkušenosti

Zajímáte se o práci vojáka? Zeptejte se těch, kteří jako voják pracují, nebo sdílejte své zkušenosti z této profese s ostatními!

Nejčastěji se ptáte
Zajímá mě, jaký plat mohu jako voják očekávat? A jak moc se průměrný plat vojáka liší v jednotlivých lokalitách?
NáplňPráce.cz reaguje
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Průměrný plat vojáka včetně rozdílů v jednotlivých lokalitách naleznete například na portálu PrůměrnéPlaty.cz. Alternativním zdrojem informací o platech vojáka mohou být také data Českého statistického úřadu – www.czso.cz.
22. 9. 2021 v 15:40 Viktor Zlámal píše
Jak jsou na tom platy v armádě a jak se zvyšují s vyššími funkcemi? Díky, Viktor.
24. 9. 2021 v 9:10 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Viktore. Co se týče platu vojáka, jeho výše je dle serveru PrůměrnéPlaty.cz 50 447 Kč za měsíc. Následné zvyšování platů jednotlivých hodností v armádě není v tomto směru jednotné. Každý plat dané hodnosti se zvyšuje o jinou částku. Doporučujeme tedy zkusit si udělat vlastní research.
27. 10. 2023 v 10:09 Jarka píše
Dobrý den, prosím co znamená když je voják tzv. v dispozici. Skončilo mu zařazení u stávajícího útvaru, ale nesehnal si práci u jiného útvaru, ale závazek má ještě na dalších 6 let. Jaká je také jeho náplň práce, kdy vlastně nemá žádné přidělené místo, jen zůstává u stávajícího útvaru. Děkuji
1. 12. 2023 v 9:33 Andrea, NáplňPráce.cz píše
Dobrý den, Jarko. Pokud je voják v tzv. dispozici, znamená to, že je zpravidla připraven k plnění úkolů svého nadřízeného nebo nasazení v rámci své vojenské služby. Po dobu dispozice plní voják služební úkoly dle pokynů svého nadřízeného.